donlcc.com
Добавить статью | Регистрация


Вопросы о науке, образовании, иностранных языках
Все о строительстве и ремонте
Все про авто, звук, безопасность, новости
Все про еду и ее приготовление
Все про политическую жизнь
Информация про дом, семью и отношения
Компьютери, операционные системы, ноутбуки и КПК
Конспекты лекций, пособия по предметам, дипломные проекты
Литература, искусство, музыка
Личности, общество, религия
Медицинские вопросы и здоровый образ жизни
Мобильная связь, коммуникации
Наши дети и наши родители
Наши увлечения, хобби, музыка, кулинария и пр.
Про бизнес и банки. Договора, инструкции, работа.
    Автоматизация бизнеса
    Банки и кредиты
    Бизнес в интернете
    Бухгалтерия
    Договоры
    Должостные инструкции, контракти
    Жінка на роботі
    Маркетинг
    Недвижимость
    О рекламе
    Охрана труда
    Предпринимательство
    Работа
    Разное
    Страховые услуги
    Управление
    Уставные документи
    Форекс
Про интернет и сетевые сервисы
Про красоту, современную моду, наш имидж
Промышленность и вопросы с ней связаные
Спорт в нашей жизни
Товари и услуги, советы по выбору, качество
Туризм, путешествия, отдых и достопримечательности
Школьные рефераты, сочинения по всем предметам
Юридическая консультация, полезная информация по праву
Реклама зомбує дитину
Зимова кефірна дієта
Рецепт приготування голубців
Як прискорити ріст волось
Дієта для краси
Информация про все, что нас интересует - donlcc.com
Сохранить страницу Сделать стартовой Отправить другу
 укр
 рус
Приклади написання супровідних листів
Приклади написання супровідних листів
Раніше ми вже розповідали про те, як треба писати супровідний лист. Окремої публікації заслуговують і помилки, які здобувачі допускають у настільки серйозному документі. У цій публікації Donlcc розгляне кілька прикладів неправильно складених супровідних листів і запропонує рецепти по виправленню ситуації


Раніше ми вже розповідали про те, як треба писати супровідний лист. Окремої публікації заслуговують і помилки, які здобувачі допускають у настільки серйозному документі. Адже навіть якщо у вас блискуче резюме, невдало складений супровідний лист може віджахнути менеджера по добору персоналу, тим самим звівши всі ваші зусилля на немає.
   У цій публікації Donlcc розгляне кілька прикладів неправильно складених супровідних листів і запропонує рецепти по виправленню ситуації.
   Супровідний лист із помилками. Приклад 1
   
   У компанію «Ідеальна робота»
   
   Доброго часу дня!
   Прагну працювати у вас менеджером по продажах.
   Працювати у вашій компанії – більша честь для мене й для кожного, хто хоча б трохи в курсі ситуації в нашому сегменті ринку. Упевнений, що в моїй особі ваша шановна компанія знайде саме те, що шукає. Якщо вам потрібний формаліст, що тупо відбуває повинність від дзвінка до дзвінка, що не проявляє ініціативи, нездатний працювати в команді або ж, наприклад, цинік, готовий заради своєї мети піти по головах, але не здатний підтвердити амбіції відповідними здатностями, краще не витрачайте часу на розгляд моєї кандидатури. Але мої знання про вашу компанію, як незаперечного лідера галузі й кращому роботодавці на ринку праці, залучає мене тем, дозволяє мені бути впевненим, що ви не помилитеся, зупинивши свій вибір на мені, а моє резюме буде зайвим свідченням на користь цього.
   З нетерпінням чекаю вашої відповіді.
   Щиро ваш,
   Петро Петров
   Робота над помилками
   
   Вітання. Обрана кандидатом формулювання, як і інш, що вошедшая останнім часом у моду – «доброго часу доби», невдала. У багатьох рекрутеров вона викликає роздратування. Фраза «доброго часу дня» і зовсім валить у здивування: чому не «добрий день»? Хоча й цей варіант вітання не самий бажаний. Ідеальний варіант – шановний (ая) ФИО, контактна особа, швидше за все, буде зазначено в самому оголошенні про вакансію (якщо ні, довідатися ім'я фахівця з добору персоналу можна на сайті компанії, у секретаря, подзвонивши по телефону). У найгіршому разі, якщо довідатися ім'я контактної особи не вдалося, краще варіант «Шановний (ая) менеджер по добору персоналу».
   Перша фраза – знову невдале формулювання. По-перше, незрозуміло, звідки кандидат довідався про вакансію. По-друге, сама конструкція зі словом «прагну» у супровідному листі недоречна.
   Оптимально: «Мене зацікавила вакансія менеджера по продажах, розміщена в (джерело)».
   Гумор. Жартувати в супровідному листі Donlcc не рекомендує: хто знає, як обстоят справи з почуттям гумору в рекрутера, і якщо не дуже добре, це не привід втрачати шанс на працевлаштування. Жарту й легкий іронія припустимі тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що ваш гумор буде правильно понят адресатом. Але навіть при такому розкладі важливо не переборщити.
   Автор розглянутого листа, мабуть, пішов на невиправданий ризик.
   Вихваляння компанії. Слова «Працювати у вашій компанії – більша честь для мене й для кожного, хто…», швидше за все, зроблять ефект зворотний очікуваному автором. Фахівці з добору персоналу в основному вважають грубою помилкою перетворення листа в харцизьку оду потенційному роботодавцеві. І до авторів таких послань ставляться із сумнівом.
   Сказати про те, чим приваблива як можливе місце роботи саме ця компанія, дуже навіть до місця, але для цього потрібна конкретика, заснована на знанні специфіки конкретного підприємства, а не беззмістовні оцінки, які можуть бути сказані на адресу кого завгодно.
   Наприклад, якщо ви знаєте, що компанія збирається запускати з нуля новий напрямок, у якім ви сильні й, тим більше, уже маєте досвід роботи саме при його запуску з нуля, про це потрібно сказати обов'язково. Але Donlcc рекомендує робити упор не на оцінки, а на факти.
   Можливий варіант: « Вважаю за необхідне повідомити, що проробив стільке-то часу в такомукте напрямку, відповідав за те- те, цей напрямок був розвинений з нуля й за такий-то період удалося добитися такихкте результатів. Більш докладну інформацію про мій досвід роботи ви можете одержати з мого резюме».
   Називаючи компанію «кращим роботодавцем», автор «неправильного» супровідного листа знову погарячкував. Більш до місця «привабливий роботодавець», але найкраще уникати й цієї оцінки. Конструкція «кращий роботодавець на ринку праці» і зовсім убивча. Що на ринку праці, і так ясно.
   Оптимальний варіант «Можливість роботи у вашій компанії залучає мене…», але отут важливо сказати, чому саме залучає. Писати, що залучає більш високою зарплатою, чому за ту ж роботу на поточній позиції, не варто, навіть якщо дійсні мотиви саме такі.
   Відомий випадок, коли журналіст ішов з газети, видаваної на замовлення префектури одного з округів Москви, у видання подібного формату, але незалежне. У супровідному листі він підкреслив, що досвід роботи в цьому виданні дозволив йому перейнятися специфікою локальної журналістики, обзавестися контактами в ареалі її поширення (газета, куди він ішов, починала видаватися там же). І що праг би застосувати цей свій досвід в умовах видання, не зв'язаного зобов'язаннями по проведенню лінії влади. Цієї ж лінії він дотримувався й на співбесіді й у підсумку одержав пропозицію про роботу.
   Самовихваляння – не менш груба помилка. Оцінку ваших якостей і професійних даних Donlcc рекомендує залишити роботодавцеві. Якщо ви вважаєте потрібним підкреслити якісь свої сильні сторони, робіть це без оцінок і ненав'язливо. Наприклад: « Вважаю за необхідне повідомити, що маю п'ятирічний досвід роботи в сфері оптових продажів побутової техніки й клієнтську базу в Москві й регіонах».
   Негативні оцінки. В автора ці оцінки мають як мінімум двох адресатів.
   
   Перший – інші претенденти на вакансію, яких він наділив неабияким набором не найкращих якостей. Що при натяках автора на його вміння працювати в команді викликає сумніву в його реальній здатності налагодити контакт із колегами.
   Другий – сама компанія. Так, видне, що, допускаючи, начебто компанії можуть бути цікаві не самі гідні, на його погляд, кандидати, автор пожартував. Але Donlcc рекомендує уникати слів і фраз, що містять найменший натяк на якісь підозри на адресу потенційного роботодавця. Якщо такі підозри є, краще їх не демонструвати. Взаємодія в процесі працевлаштування: враження від спілкування з рекрутером, від атмосфери в офісі компанії й ін. – усе це допоможе вам або позбутися їх, або остаточно в них ствердитися. При другому варіанті ви зможете в будь-який момент відмовитися від вакансії.
   Здобувач, очікуючи своєї черги на співбесіду, був свідком діалогу між іншим кандидатом і менеджером по персоналу:
   - Ви шукаєте роботу або вибираєте?
   - Вибираю.
   - Нам потрібні ті, хто не вибирає, а шукає.
   Почувши це, здобувач не став чекати своєї черги на співбесіду.
   Але на співбесіду треба ще потрапити, а пропуск на нього – супровідний лист у комбінації з резюме.
   Прощання. Замість використаної кандидатом фрази «З нетерпінням чекаю вашої відповіді» Donlcc рекомендує конкретна пропозиція подальшої взаємодії. Наприклад, «Планую подзвонити вам такогокте числа ( від трьох днів до тижня, при цьому потрібно точно витримати застережений строк, цим ви продемонструєте свою пунктуальність). Якщо вас зацікавить моя кандидатура, ви також можете зв'язатися із мною по телефону (номер) і електронній пошті (адреса)».
   «Щиро ваш» у якості підпису, у принципі, припустиме, але краще більш нейтральне «З повагою».
   Отже, приклад того, як повинне бути складений супровідний лист у цьому випадку:
   
   Увазі менеджера по персоналу Сидоровой Л.С.
   
   Шановна Людмила Сергіївна!
   Мене зацікавила вакансія менеджера по продажах торговельного встаткування, розміщена на сайті « Для шукаючих роботу».
   Вважаю за необхідне повідомити, що маю п'ятирічний досвід у сфері оптових і роздрібних продажів холодильних установок для торговельних комплексів і маю налагоджені контакти з їхніми споживачами в місті й області, а також у сусідніх областях.
   Більш докладну інформацію про мій досвід роботи ви можете одержати з резюме.
   У цей час я працюю в компанії «Поточне місце роботи» на позиції менеджера по продажах торговельного холодильного встаткування. На даний момент наша компанія відносить до числа пріоритетних інші напрямку, що, на жаль, суттєво обмежує перспективи подальшого професійного й кар'єрного росту на нашій ділянці, у те час як ваша компанія, як видне з корпоративного сайту, планує розширювати своя присутність саме в цій ніші.
   Якщо вас зацікавила моя кандидатура, ви можете зв'язатися із мною по телефону (номер) з такогоктой по такий^-те час, а також по електронній пошті (адреса). Готовий відповісти на всі питання, рекомендації надаються на першу вимогу.
   Спасибі за увагу.
   З повагою,
   Петро Петров
   тел. (номер)
   E-mail: (електронна адреса)
   Супровідний лист із помилками. Приклад 2
   Усім, кому це цікаво
   
   Я прагну працювати у вашій компанії копирайтером. Написати все, що треба, не проблема.
   По диплому я вчитель російський мови, але почав підробляти журналістикою ще по студентству, так так і в ній залишився.
   Охарактеризувати мене як професіонала й талантище може ваш сисадмин Сашко Александровский.
   Чекаю відповіді.
   Сподіваюся, що у швидкому майбутньому стану вашим співробітником,
   Слава Ярославлев
   Робота над помилками
   
   У цьому супровідному листі головна помилка – неформальний, якщо не сказати, розв'язний тон. Хоча здобувач і претендує на творчу позицію, яка, як відомо, припускає волю мислення й небажання триматися в рамках, усьому є межа. Недарма про творчі професії говорять, що це талант плюс дисципліна.
   Виключення припустиме тільки в одному випадку: якщо неформальним тоном було складено саме оголошення. У деяких компаніях при наборі творчих працівників таке практикується: замість формального резюме просять надіслати розповідь про себе в довільній формі.
   Головний недолік сверхкраткого опису професійного досвіду й здатностей кандидата в даному прикладі – з тексту незрозуміло, у яких ЗМІ він працював: в інтернет-виданнях, на радіо, ТВ, у друкованих ЗМІ, є чи в нього досвід написання рекламних і PrтТекстів, у якій тематиці він найбільш сильний. Але ж усе це має величезне значення. Можна припустити, що вся ця інформація є в резюме. Але буде чи рекрутер його читати? Після такого супровідного листа – дуже малоймовірно.
   Але й не слід розтікатися думкою по древу. Donlcc рекомендує здобувачам творчих професій не забувати, що стислість – сестра таланта. Супровідний лист повинний уміщатися на одній сторінці тексту, в ідеалі – на екрані монітора.
   До речі, ще один прокол, який часто відзначають рекрутери – занадто великий обсяг супровідного листа. Переказувати своє резюме або, тим більше, викладати в традиціях радянського минулого автобіографію, починаючи з дитячого садка (деякі здобувачі грішать і цим) не потрібно.
   Дизайнерам, художникам, фотографам, журналістам, сценаристам і іншим представником творчих професій Donlcc рекомендує, крім резюме, прикласти до листа приклади своїх робіт (але тільки невеликого «ваги», якщо ваше послання буде довго вантажитися, це чревате негативними емоціями в рекрутера, які будуть не на користь навіть ідеальним супровідному листу й резюме). Про те, що додаєте свої роботи, обов'язково повідомите в тілі листа.
   Якщо ваші роботи дуже багато «важать», краще зробити посилання на тритчотири зразки, які вважаєте кращими або найбільш близькими до передбачуваного місця роботи, в онлайнрпортфолио (якщо його ні, рекомендуємо завести).
   Ну й стандартний фінал: запрошення до подальшої взаємодії, дяка за увагу й прощання.
   Супровідний лист у наближеному до ідеалу варіанті буде виглядати в такий спосіб:
   Увазі редактора студія^-студії-веб-студії (назва) (ім'я й прізвище)!
   
   Шановний ( ім'яс по батькові, якщо впевнені, що в компанії називають начальство по іменам, можна без по батькові)!
   Від вашого системного адміністратора Олександра Александровского я довідався, що у вашій студії відкрита вакансія SeoтКопирайтера.
   Мій досвід роботи в Інтернет-Виданнях – три роки, зараз я працюю в журналі « ІнтернетеЖурнал» на позиції кореспондента.
   Я закінчив філологічний факультет МГУ (російське відділення), співробітничати зі ЗМІ початків на третьому курсі, на п'ятому працював у штаті видання «Газета паперова».
   Довідатися більше про мій досвід роботи ви можете з резюме.
   В останні два роки я паралельно з основною роботою займаюся написанням SeoаСтатей. З їхніми прикладами ви можете ознайомитися тут (посилання).
   Планую подзвонити вам (дата). Якщо вас зацікавить моя кандидатура, ви можете зв'язатися із мною по телефону (номер) або електронній пошті (адреса).
   Спасибі за увагу,
   З повагою,
   Ростислав Ярославлев
   тел. (номер)
   E-mail: (адреса)
   Якщо нема чого сказати
   
   Бувають і такі ситуації вакансію, що коли зацікавила вас, пропонує маловідома компанія, наприклад, тільки вишедшая на ринок. Отут, безумовно, є деякий елемент ризику, відомий роботодавець із гарною репутацією завжди надійніше. Але часом є свої плюси й у роботи в компаніях, які не можуть похвастатися такими досягненнями. Компанія, що робить перші кроки, може при вдалому розкладі відкрити більші можливості для просування в міру її росту й розвитку.
   Якщо вам не вдалося роздобути скільки-небудь істотної інформації про потенційного роботодавця, крім самого оголошення про вакансію (яке в кожному разі треба використовувати по максимуму й становити резюме й супровідний лист із опорою на нього), можна обмежитися мінімальним варіантом:
   «Увазі менеджера по персоналу
   
   Шановний (ая) менеджер по добору персоналу!
   Мене зацікавила вакансія (найменування позиції), розміщена на (в) (джерело). Мій досвід відповідає вашим вимогам. Більш докладна інформація – у миємо резюме.
   Якщо вас зацікавить моя кандидатура, ви можете зв'язатися із мною по телефону (номер) або електронній пошті (адреса).
   Спасибі за увагу.
   З повагою,
   (ім'я, прізвище)
   тел. (номер)
   E-mail: (адреса)
   Дати в одній публікації рецепти на всі випадки життя, на жаль, нереально. Однак можна виявити деякі загальні закономірності.
   У першу чергу, супровідний лист – документ у чіткій структурою: вітання, змістовна частина (ненав'язливе акцентування уваги на своїх сильних сторонах, мотиви пошуку нової роботи й ін.), запрошення до взаємодії, висновок. У якійсь мірі цей жанр шаблонов, що припускає строгі вимоги до мови: тільки літературний, ніяких «падонкаффских» елементів, просторечий, сленгу, технічних термінів (якщо ви технарь і претендуєте на відповідну позицію, це ще не виходить, що ваша професійна мова настільки ж рідної для рекрутера). Як і в резюме, граматичні помилки в супровідному листі можуть виявитися причиною того, що кандидат не буде розглянутий при всіх своїх інших гідностях.
   Не місце в супровідному листі ні надмірної самовпевненості, ні запобіганню, ні просительному тону. Кандидата, що надіслав лист у дусі «поберіть мене, будь ласка, на роботу» розглядати не будуть. Та ж доля чекає здобувача, послання якого дихає зарозумілістю й самовдоволенням.
   При всій шаблонності жанру загальним фразам не місце в змістовній частині. Отут завдання кандидата показати, чому він може бути корисний компанії, а в етом один союзник – факти, що говорять самі за себе, і ніяких оцінок і емоцій.
   Ну й ще одна розповсюджена помилка в супровідному листі, яку часто відзначають рекрутери – його відсутність як такого. Donlcc рекомендує її не допускати. Інших – теж.
   Удалого працевлаштування!

Автор: donlcc | Відгуки: 0 | Перегляди: 92207 | 23/08/2010 Про бизнес и банки. Договора, инструкции, работа. - Работа

Ссылка на статью:


Комментарий
    TerryNix21:23 23-05-2017    
j <a href= http://canpharmtmt.com >best canadian online pharmacy</a> didn't http://canpharmtmt.com given
    CharlesViero21:16 23-05-2017    
u <a href= http://personalloansrgb.com >bad credit personal loan</a> with http://personalloansrgb.com certain
    RichardPhype20:41 23-05-2017    
w <a href= http://canpharmtmt.com >canadian pharmacy</a> difference <a href=http://canpharmtmt.com>canadian online pharmacy viagra</a> c <a href= http://personalloansrgb.com >rgb 3000</a> journey http://personalloansrgb.com notice b <a href= http://sil
    Bruceunith20:40 23-05-2017    
g <a href= http://paydayloansrgb.com >rgbloans</a> both http://paydayloansrgb.com sort
    Archiehah20:30 23-05-2017    
v <a href= http://femaleviagrargb.com >womens viagra for sale</a> meaning http://femaleviagrargb.com neck
    24-hour-pharmacy-locator20:28 23-05-2017    
http://safe-store-usa.com/#columbia-pharmacy - sildenafil compared to viagra <a href="http://safe-store-us.com/#how-long-does-it-take-before-cialis-works">how to deal with erectile dysfunction</a> http://best-store-us.com/#erectile-dysfunctions - how l
    TerryNix20:23 23-05-2017    
w <a href= http://sildenafilrgb.com >buy viagra online</a> natural http://sildenafilrgb.com simple
    SteveWashy20:12 23-05-2017    
k <a href= http://sildenafilrgb.com >buy cheap viagra</a> smile http://sildenafilrgb.com field i <a href= http://canpharmtmt.com >canadian pharmacy world</a> hour <a href=http://canpharmtmt.com>canadian pharmacy viagra</a> z <a href= http://personalloa
    CharlesViero19:52 23-05-2017    
p <a href= http://sildenafilrgb.com >buy viagra online</a> get http://sildenafilrgb.com ay
    erectile-dysfunction-injection-medication19:33 23-05-2017    
<a href=http://safe-store-us.com/#cialis-tadalafil-reviews>erectile dysfunction and smoking</a> <a href="http://us-safe-store.com/#safe-buy-viagra-online">viagra drug name</a> <a href=http://usa-best-store.com/#call-kroger-pharmacy>pharmacy open late n


Страница: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 | 530 | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | 541 | 542 | 543 | 544 | 545 | 546 | 547 | 548 | 549 | 550 | 551 | 552 | 553 | 554 | 555 | 556 | 557 | 558 | 559 | 560 | 561 | 562 | 563 | 564 | 565 | 566 | 567 | 568 | 569 | 570 | 571 | 572 | 573 | 574 | 575 | 576 | 577 | 578 | 579 | 580 | 581 | 582 | 583 | 584 | 585 | 586 | 587 | 588 | 589 | 590 | 591 | 592 | 593 | 594 | 595 | 596 | 597 | 598 | 599 | 600 | 601 | 602 | 603 | 604 | 605 | 606 | 607 | 608 | 609 | 610 | 611 | 612 | 613 | 614 | 615 | 616 | 617 | 618 | 619 | 620 | 621 | 622 | 623 | 624 | 625 | 626 | 627 | 628 | 629 | 630 | 631 | 632 | 633 | 634 | 635 | 636 | 637 | 638 | 639 | 640 | 641 | 642 | 643 | 644 | 645 | 646 | 647 | 648 | 649 | 650 | 651 | 652 | 653 | 654 | 655 | 656 | 657 | 658 | 659 | 660 | 661 | 662 | 663 | 664 | 665 | 666 | 667 | 668 | 669 | 670 | 671 | 672 | 673 | 674 | 675

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус 
супутникову   a?euy?a   Симптоми   ноутбук   їхню   трихопол   залежність   значення   змін   масло   манго   відбілювання   Роль   педикульоз   актор   Догляд   совет   ремонту   частина   Зимові   субкультури